Mýty o dřevostavbách

Mýty o dřevostavbách. Proč zvolit dřevostavbu. Proč si postavit dům ze dřeva.

Pod pojmem dřevostavba si můžeme představit pouze srub, roubenku nebo dřevěnou chatu.

Rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem nemusíte na první pohled vůbec rozpoznat. Pokud tedy nejsou dřevěné prvky na stavbě přímo zvýrazněny. Obecně lze říci, že neexistuje druh stavby, který by nemohl být postaven ze dřeva.

Dřevostavbu mohou napadnout červotoči, plísně, houby a podobní nepřátelé dřeva.

Pokud jsou při výstavbě dřevostaveb dodržena základní pravidla, je riziko napadení dřeva ničiteli téměř nulové. Používáme řezivo, které je vysušené cca na 18%, čímž se zamezí vnikání nadměrné vlhkosti do konstrukce. Degradační činitelé (dřevokazné houby a hmyz) potřebují k životu dřevo s minimální vlhkostí 30%. Tato kombinace ochrany je optimální, jelikož nejsou třeba žádné chemické prostředky, které by mohly mít negativní vliv na obyvatele domu.

Hrozí zvýšené riziko požárů a dřevěný dům shoří rychleji než zděný.

Nejnebezpečnější je požár v interiéru, kde požár nejčastěji vzniká. Začne hořet nábytek, ne však samotná konstrukce domu. Dřevěná konstrukce patří do kategorie „nezvyšující v požadované době požární odolnosti intenzitu požáru“, do stejné kategorie patří i zděná konstrukce. K tomu navíc střešní konstrukce většiny zděných domů je vyrobena právě ze dřeva. Dokonce bylo dokázáno, že při požáru se ocelová konstrukce zřítí dříve než konstrukce ze dřeva.

Dřevostavba se špatně vytápí a neudrží teplo.

V porovnání se zděnými domy se dřevostavba vytopí téměř okamžitě. Během několika minut máte v domě příjemnou pokojovou teplotu i v tuhé zimě, na rozdíl od zděného domu, kdy dům musí teplo nejdříve akumulovat. Tedy nejdříve se musejí vyhřát zdi a až poté vzduch. Náklady na vytopení dřevostavby jsou pak výrazně nižší, než u domu zděného.

Dřevostavby mají významný podíl na kácení lesů a ničení životního prostředí.

Dřevo je obnovitelným zdrojem, a výroba cihel či betonu mnohem více zatěžuje životní prostředí. Stavby ze dřeva jsou nízkoenergetické a proto mají malý dopad na životní prostředí ve formě vytápění. Navíc přírutsky lesa v ČR jsou větší než jejich těžba.

Mohlo by Vás také zajímat

Mýty o dřevostavbách

Pod pojmem dřevostavba si můžeme představit pouze srub, roubenku nebo dřevěnou chatu. Rozdíl mezi dřevostavbou a zděným domem nemusíte na první pohled vůbec rozpoznat. Pokud tedy nejsou dřevěné prvky na stavbě přímo zvýrazněny. Obecně lze říci, že neexistuje druh stavby, který by nemohl být postaven ze dřeva.

Zjistit více

Reference dřevostaveb

Podívejte se na námi postavené dřevostavby. Průběžně vkládámé i fota z průběhů stavby dřevostaveb

Zjistit více
stavby Salaj

Spokojenost zákazníků zaručena

Stavíme a provádíme další služby po celé České republice.

Reference

Výstavba dřevostaveb

Výstavba dřevostaveb

Stavby Salaj, s.r.o. staví dřevostavby a to převážně rodinné domy.

Zjistit více

RD na klíč

Rodinné domy na klíč

Vyberte si z našich rodinných domů na klíč.

Zjistit víc

Rozsah dodávky

Rozsah dodávky

Podívejte se jaké kroky vedou k výstavbě dřevostaveb.

Zjistit víc

Proč zvolit dřevostavbu? Proč si postavit dům ze dřeva?

Informace o dřevostavbách